100-lecie zboru

100-lecie zboru

Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wyjątkowym dla naszego zboru dniu. 100-lecie zboru Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Lublinie to znakomita okazja do całodniowego, wspólnego spędzenia czasu na uwielbieniu Boga oraz modlitwie za ten wspólnie przeżyty czas.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 12 maja o godzinie 10:00 w zborze KECh w Lublinie przy ul. Probostwo 30 (dojazd).

Całodniowy program uroczystości obejmuje dwa główne nabożeństwa oraz szereg towarzyszących wydarzeń, takich jak wspólne posiłki, wspomnienia członków zboru oraz gości regularnie odwiedzających naszą społeczność.

Plan ramowy

10:00 – I nabożeństwo 13:00 – wspólny obiad 14:30 – II nabożeństwo

Goście

Cezary Komisarz – Prezbiter Naczelny KECh,
Waldemar Bakiera – Okręg Wschodni KECh,
Randy Hacker – Kościoły lubelskie,
Szymon Matusiak – kaznodzieja (nauczanie),
Pierre Jutras – misjonarz,
Janusz Bigda – muzyka,
Andy Cole – pastor Monyhull Church (Anglia),
Don Morrison – Starszy Zboru w Monyhull Church (Anglia),
Jon-Arne Hoppestad – misjonarz (Norwegia).

Krótka historia zboru KECh w Lublinie

Lubelski zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan jest jednym z najstarszych zborów tej denominacji. Jego historia sięga okresu I wojny światowej i związana jest z osobą Pawła Wojnara – ewangelicznego chrześcijanina pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego, który w czasie wojny prowadził służbę i działalność ewangelizacyjną. W czasie II wojny światowej w zborze lubelskim odbywały się nabożeństwa Związku, co było ewenementem (oprócz Lublina nabożeństwa odbywały się tylko w Warszawie i kilku innych miejscowościach Lubelszczyzny).

Po zakończeniu działań wojennych i powstaniu Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego, zbór lubelski wszedł w jego struktury. W ramach ZKE działał on niemal przez cały okres Polski Ludowej. Dopiero po usamodzielnieniu się konfesji w 1988 zbór stał się częścią nowo powstałego Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, w ramach którego działa do dziś.

Zapraszamy

Powyższa grafika została przygotowana przez naszą siostrę Saki z Japonii, która przebywa gościnnie w naszym zborze.


Poniżej FOTORELACJA z wydarzenia.

Back To Top