Biblioteka KECh

Biblioteka

Zbór w Lublinie posiada zasobną w literaturę chrześcijańską, obejmującą zarówno szeroko rozumiane powieści chrześcijańskie, świadectwa, książki dla dzieci, jak i pozycje teologiczne i rozważania dotyczące Słowa Bożego. Biblioteka znajduje się w holu obok szatni.

Pełen wykaz pozycji liczy sobie ponad 250 różnorodnych pozycji. Nie można samodzielnie wypożyczać książek, jedynie za pozwoleniem. Pełen wykaz pozycji bibliotecznych liczy sobie ponad 250 różnorodnych książek. Można je wypożyczyć na okres do 8 tygodni dla członków zboru i 4 tygodni za podaniem danych kontaktowych dla osób nie będących członkami.

Literatura chrześcijańska i świadectwa wiary

Wśród literackich tytułów książek o tematyce chrześcijańskiej, znajdują się powieści Janette Oke, Francine Rivers (w tym znakomitą trylogię „Głos w wietrze” oraz dylogię „Potęga marzeń”), saga autorstwa Karen Kingsbury (ponad 15 tomów), cykl Perettiego Franka, książki Jana Dobraczyńskiego i LaHaye Tima oraz Jenkins B. Jerry. Posiadamy egzemplarz „Wędrówki Pielgrzyma” Johna Bunyana w języku polskim i angielskim.

W bibliotece znajdują się także liczne świadectwa życia chrześcijańskiego, m.in. „Krzyż i sztylet” Davida Wilkersona, Corrie Ten Boom, Nicky’ego Cruza, świadectwa uciekinierów z Korei Północnej i Chin opisane w „Nocy miliona cudów” Paula Estrabrooksa, a także z Bliskiego Wschodu w „Siłach światłości” i w „Prześladowanych za wiarę” Janssena A. oraz Br. Andrew.

Literatura dla dzieci

Także dla najmłodszych przygotowaliśmy interesującą literaturę chrześcijańską dla dzieci. Można u nas wypożyczyć cykl C.S. Lewisa „Opowieści z Narni”, powieści Patricii St. John oraz niemal pełen komplet książek z serii „Bohaterowie wiary” (ponad 30 tomów) autorstwa Benge Janet i Geoffa. Na najmłodszych czeka Biblia w obrazkach i opowieści biblijne.

Literatura teologiczna

Rozważania dotyczące Słowa Bożego stanowią znaczącą część książek w bibliotece KECh. Są to studia oparte na analizie zarówno konkretnych fragmentów Biblii, jak i pozycjach tematycznych. Wśród naszej literatury teologicznej znajdują się świadectwa i przemyślenia Timothy’ego Kellera, Aidena W. Tozera, Ludmiły Plett, Charlesa Spurgeona, Daniela Grubera, Johna Eldredge’a, Oswalda Chambersa i innych. Udostępniamy „Szkice Biblijne” ZKE z lat 1971-1972.

Biblioteka KECh w Lublinie znajduje się pod opieką Patrycji Wieleby. 

Kontakt mailowy: patrycja.wieleba@o2.pl

Back To Top